Ana Sayfa / Advertisement / Lisanslı Depoculuk Nedir ?
lisanslı depoculuk nedir

Lisanslı Depoculuk Nedir ?

Lisanslı depoculuk nedir ne işe yaramaktadır ?

Lisanslı depoculuk sistemi bakanlık, yetkili sınıflandırıcılar, borsa, lisanslı depo şirketleri, bankalar, aracı kurumlar, Elektronik Kayıt Kuruluşu, Takasbank, Lisanslı Depoculuk Tazmin Fonu ve sigorta şirketlerinin ortak faaliyeti ile işler ve gerçekleşir.

Lisanslı Depo, bir veya daha fazla silonun yönetmeliklerle belirlenmiş koşulları sağlaması suretiyle bir anonim şirket tarafından işletilmesi sistemidir. Lisanslı depolar kuruluş ve faaliyet iznini Gümrük ve Ticaret Bakanlığından almaktadır. Ara ara faaliyetleri denetlenir, bir şikayet durumunda ise en kısa sürede müfettişler tarafından teftiş edilirler. Farklı  bir tabirle lisanslı depo yatırımcıların elinde bulunan ELÜS’lerin fiziksel karşılıklarının saklandığı kiralık depolardır. Bir lisanslı deponun tüm faaliyetleri lisanslı depo işletmesi tarafından hazırlanan ve bakanlık tarafından onaylanan Lisanslı Depo Ücret Tarifesi içerisinde belirtilmiştir.

 

LİSDEP ise ArtF4 tarafından sunulan bir lisanslı depoculuk yazılımı olmakla beraber kesinlikle kullanılmasını önerdiğimiz kapsamlı bir projedir. Bu proje ile birlikte siz de kazanacaksınız.

Hakkında admin

Check Also

Adana Avukat Kim En İyisi ?

Sizlere adana avukat sektöründe en iyiyi paylaşıyoruz Adana şehrinde çeşitli olaylar yaşandığı takdirde herkes gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir