Oyun Haberleri

Masomo Miniclip Tarafından Satın Alındı

masomo
Written by admin

Kafa Topu oyununun yapımcısı Masomo Miniclip tarafından satın alındı

Oyun dünyasında yerli yapımlar arasında gururla kendini gösteren Kafa Topu son hızıyla gelişmeye devam ediyor. Oyunun yapımcı firması olan Masomo büyük bir yatırımla Miniclip çatısı altına yerleşti.

Miniclip ise 2015 yılından bu yana Riot Games, PUBG Mobile, Supercell gibi markaların da sahibi olan Tencent altında faaliyet gösteriyor.

İzmo ve Masomo’nun kurucusu ve CEO’su İbrahim Akman, “Miniclip gibi güçlü ve deneyimli bir ekip ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz. Head Ball serisi ile yakaladığımız başarıyı devam ettireceğimize, yeni yapacağımız oyunlarda Miniclip’in bu deneyimi ile birlikte daha başarılı işler ortaya koyacağımıza inanıyoruz. Oyuncu kitlelerimizin birbirlerine çok benzer olması ve Miniclip’in birçok oyun ile edindikleri tecrübeleri, oyunlarımıza aktarmak için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

Ortaklığın iki taraf için de büyük bir önem taşıdığını niteleyen Akman, “Ortaklarımız; Erdem Yurdanur, Semih Alev, Kerem Copcu, Murat Baysal, Oliver Slipper, Adam Perrin ve genç ekibimiz ile birlikte yarattığımız bu kültürü aynı şekilde devam ettirerek, fark yaratan oyunlar üretmeye devam edeceğiz. Türkiye’den son dönemde çıkan başarılı global oyun şirketleri arasına adımızı yazdırdığımız ve bunların tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtladığımız için de ayrıca gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Foxi Oyun olarak kendilerini tebrik ediyoruz.

 

About the author

admin

Leave a Comment